O nás

truhlar-jan-zitaJan Zita

Seznamte se s Janem Zitou (majitel), který vyrábí jeden krásný kousek za druhým již od svého mládí. Jeho životní cesta je se dřevem srostlá více jak 40 let. Dlouhou dobu se učil od zkušeného mistra truhláře Jaromíra Vencelidese a teprve, až si byl jist, že jeho umění je dostatečné, rozhodl se osamostatnit.
Od roku 1995 tedy vyrábí nábytek, kuchyně, schody a další výrobky, které si zákazníci přejí, ve své vlastní dílně v malé vsi Újezd na Vysočině.

truhlar-vitek-zita

Vít Zita

K lásce ke dřevu vedl Jan také svého syna Víta již od jeho útlého mládí. Proto nebylo pro nikoho velkým překvapením, když se Vítek rozhodl vyučit truhlářem a v roce 2006 přidal ruku k dílu a začal pracovat společně se svým otcem. Vítek je, ale jiný truhlář než jeho otec. Je mladý, dravý a zajímá se o moderní technologie zpracování dřeva.

Toto jsou lidé, kteří tvoří truhlářství Jan Zity. Toto jsou lidé, které jejich práce baví a je pro ně posláním. Truhlářství ATIZ najdete v obci Újezd u Žďáru nad Sázavou. Truhlárna je plně vybavena pro výrobu ze dřeva a laminátu. Budova stojí přímo u domu majitele a vznikla přestavbou bývalé stodoly.

truhlar-jan-vit-zita

Leave reply

Login to post a comment.

Back to Top